Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Color has a deprecated constructor in /www/radecky.org/radecky.org/templates/rt_afterburner2/features/color.php on line 11
Sbírka - Spolek Radecký Praha

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /www/radecky.org/radecky.org/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

Spolek Radecký Praha
vyhlašuje veřejnou peněžní sbírku pro
Obnovu pražského pomníku maršála Radeckého z Radče

Magistrát hl. města Prahy vydal pro sbírku osvědčení dne 16. 4. 2018 pod č.j. 583408/2018. Sbírka začíná dne 1.5.2018 a potrvá po dobu neurčitou. Koná se na území celé České republiky.

Výtěžek sbírky bude použit pro projektové a přípravné práce, spojené s obnovou pomníku maršála Radeckého z Radče a na kofinancování jeho obnovy.
Sbírkou hodlá Spolek Radecký Praha zapojit své členy i širší veřejnost do úsilí o obnovu pomníku a zajistit tak alespoň část finančních prostředků. A stvrdit své odhodlání a podporu činem.

Za Spolek Radecký Praha ing. arch. Jan E. Bárta, předseda

**************************************************************

Sbírka bude prováděna shromažďováním příspěvků na níže uvedené zvláštní bankovní konto, oddělené od hospodaření Spolku, pokladničkou na veřejných akcích Spolku a v budoucnu dárcovskými textovými zprávami. Pro konání sbírky je zřízen bankovní účet, vedený u EQUA bank a.s. pobočka Praha 5, Nádražní 23

Číslo účtu 1025482119/5500
IBAN CZ22 6100 0000 0010 2548 2119 a BIC (SWIFT) kód : EQBKCZPP

Bankovní účet není (záměrně) transparentní, protože Spolek nechce zveřejňovat ani jednotlivé příspěvky, ani jména dárců. Ti z dárců, kteří naopak budou chtít svoji podporu zveřejnit, uvedou pro identifikaci platby ve zprávě pro příjemce své jméno, čímž vysloví svůj souhlas s jeho zveřejněním. Každý dárce obdrží na vyžádání potvrzení o daru pro daňové účely.

Na webu www.radecky.org budou ovšem k dispozici pravidelné informace o celkové výši prostředků na tomto zvláštním účtu, detaily budou bezpečně uloženy v podrobné vnitřní evidenci. Dosažená výše nasbírané částky bude každoročně součástí pokladní zprávy Spolku.
V případě ukončení sbírky z jakýchkoli důvodů, bude s vybranou částkou naloženo podle hlasování všech členů a na návrh Rady Spolku definitivně rozhodnutím veřejné valné hromady.

sbirka

Ve veřejné sbírce na obnovu pomníku se ke dni 5. 6. 2023 vybralo celkem:

333.486 Kč

Z toho 63.908 Kč bylo dosud vydáno za přípravné projektové práce.