Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Color has a deprecated constructor in /www/radecky.org/radecky.org/templates/rt_afterburner2/features/color.php on line 11
Seznam Zprávy: Znovuobjevený génius Radecký. Český maršál dvakrát zachránil Evropu - Spolek Radecký Praha

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /www/radecky.org/radecky.org/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

Petr Holub na zpravodajském webu Seznam Zprávy přináší zajímavý článek o životě a zásluhách maršála Radeckého. Rekapituluje knihu Radetzky, Imperial Victor and Military Genius britského historika Alana Skeda, vydanou v roce 2011, a zároveň informuje o aktuálním vývoji snah o obnovení pražského pomníku.

Pokusů obnovit slávu maršála Radeckého přibývá. Někteří tuzemští historici doporučili vrátit jeho pomník na Malostranské náměstí v Praze. Ještě předtím napsal knihu o „největším vojevůdci 19. století“ jejich britský kolega.

Můžeme v dějinách objevit neznámého vojenského génia? ptá se historik Alan Sked v úvodu své knihy „Radecký, imperiální vítěz a vojenský génius“. Odpověď je předem jasná, emeritní profesor London School of Economics si přesto nedá ujít příležitost, aby na dvou stránkách nesrovnával hraběte Josefa Václava Radeckého (1766-1858), rodáka z Třebnice u Sedlčan, s jinými velkými válečníky posledních staletí.

Celý článek si můžete přečíst zde: Znovuobjevený génius Radecký. Český maršál dvakrát zachránil Evropu