Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Color has a deprecated constructor in /www/radecky.org/radecky.org/templates/rt_afterburner2/features/color.php on line 11
Maršál Radecký: od vojevůdce k pomníku – jubilejní sborník - Spolek Radecký Praha

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /www/radecky.org/radecky.org/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

K 250. výročí narození maršála Radeckého se nám podařilo po téměř roce příprav sestavit jubilejní sborník „Maršál Radecký: od vojevůdce k pomníku“ s příspěvky předních historiků a znalců jeho života a působení. První část se věnuje významu osobnosti maršála Radeckého v kontextu historie Rakousko-Uherska, druhá část se zabývá vznikem a osudem pomníku v Praze na Malostranském náměstí.

Texty jsou vynikajícími sondami do obou problematik, mohou být východiskem pro další studium a také živým čtenářským zážitkem. Považujeme publikaci za zásadní příspěvek ke snaze navrátit pomník na Malostranské náměstí, vzbudit zájem širší veřejnosti a odbornou diskusi. To je cílem našeho Spolku, naší společnou věcí.

Sborník je připraven do tisku. Jak jste průběžně informováni, konáme přípravy na podzimní oslavy, které budou finančně náročné. Na sborník jsme získali grant od ministerstva kultury, který však musíme spolufinancovat.

Proto se na vás obracíme s prosbou, abyste se vydání sborníku spolupodíleli. Nabízíme vám možnost předplatného, případně můžete přispět darem na tento konkrétní účel. Zvýhodněná cena pro předplatitele činí 220 Kč, doporučená cena pro knihkupce 250 Kč. Níže naleznete obsah a obálku sborníku a objednávku předplatného s bližšími informacemi. Předem vám děkujeme za projevený zájem a věříme, že publikaci vydáme i s vaší pomocí.

Informační leták s obsahem sborníku

Objednávka předplatného